آموزش مدل سازی سه بعدی با بلندر برای ساخت بازی در یونیتی

آموزش مدل سازی:دانلود فیلم آموزش مدل سازی سه بعدی با Blender 3D برای ساخت مراحل و اشیاء صحنه و انیمیشن ها و آماده سازی جهت استفاده در موتور بازی سازی یونیتی.این دوره آموزشی شامل 11 ساعت آموزش بلندر میباشد و یکی از محبوبترین دوره های سایت یودمی میباشد.

یاد بگیرید که با استفاده از Blender 3D برای توسعه‌دهندگان Unity وسایل صحنه را بسازید یا ویرایش کنید، مراحل را طراحی کنید، متریال و انیمیشن‌های ساده را به کار بگیرید.

آنچه در این آموزش یاد میگیرید:

طراحی وسایل صحنه و مراحل بازی Unity با استفاده از Blender 3D مانند یک فرد حرفه‌ای
ایجاد اصلاحات در دارایی‌ها (وسایل صحنه) Unity با وارد کردن آن‌ها در Blender
پویانمایی تله‌ها و سایر موانع در طراحی‌های بازیتان
طراحی مراحل مدولار برای بازی Unity خودتان
ساختن وسایل صحنه‌ی Unity با اعتماد به نفس و با استفاده از Blender 3D

پیش‌نیازها:

  • دانش‌آموزان باید کمی دانشِ کار با توسعه‌ی بازی‌های ویدئویی به وسیله‌ی Unity را داشته باشند.
  • دانش‌آموز باید زمینه‌ی قابل احترامی در محاسبات شخصی داشته باشد
  • دانش‌آموز باید مشتاق به یادگیری سریع باشد
  • این دوره بر روی کامپیوتر شخصی/ کامپیوتر ویندوز آموزش داده می‌شود و باید از یک کیبرد استاندارد با صفحه‌کلید اعداد، یک موس سه دکمه‌ای با چرخاننده استفاده شود و کمی هم دانش کار با توسعه‌ی وسایل صحنه‌ی بازی، انیمیشن، نمایشنامه و گرافیک موجود باشد
  • دانش‌آموزان باید برخی کارها را با عقل سلیم خود انجام دهند… مثلاً: Blender را بدون راهنمایی و بدون اینکه از آن‌ها درخواست شود دانلود و نصب کنند. (مربی فرض می‌کند که اگر شما قادر به توسعه‌ی بازی‌های ویدئویی هستید، این چیزها را هم می‌توانید به تنهایی درک کنید)
  • از دانش‌آموزان انتظار می‌رود که هربار یک درس را تماشا کنند و بعد آن درس را با یک جلسه‌ی Blender دنبال کنند.

توضیحات دوره آموزش مدل سازی سه بعدی با Blender 3D:

این دوره برای توسعه‌دهندگان یونیتی طراحی شده که می‌خواهند توانایی‌های خود را در زمینه‌ی مدل‌سازی سه بعدی در Blender گسترش دهند. اگر علاقمند به طراحی وسایل صحنه سه‌بعدی منحصر به فرد برای بازی‌های خود یا ایجاد مراحل عالی و یا افزایش دارایی‌های موجود Unity خود هستید، این دوره می‌تواند به شما کمک کند تا وارد منحنی یادگیری شوید و بر روی صندلی راننده بنشینید. شما همانند یک فرد حرفه‌ای با یک دانش خوب از ابزارهای ویرایش وسایل صحنه در بازی‌های ویدئویی و طراحی مرحله، Blender را یاد می‌گیرید. ما تمام اصطلاحات اساسی، میانبرهای صفحه کلید، بهترین شیوه‌ها، نکات صرفه جویی در وقت، و همچنین مقدمه‌ای جامع برای متحرک سازی بدون استفاده از استخوان‌ها یا تسمه‌ها، استفاده سریع از مواد با بافت‌های بدون درز یا تنظیم خوب محصول نهایی خود با نقشه‌های بافت انسداد فراگیر را پوشش می‌دهیم. یاد می‌گیرید که چگونه با UV از اجسام سه‌بعدی پرده بردارید، گرافیک‌های خودتان را به کار ببندید و چیزهای دیگر!

مخاطب هدف کیست؟

این دوره برای توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی است که می‌خواهند Blender را برای مدل‌سازی سه‌بعدی نقشه‌برداری بافت و انیمیشن‌های ساده یاد بگیرند. هیچ تجربه‌ی مدل‌سازی قبلی لازم نیست. این دوره به طور خاص به توسعه‌دهندگان بازی Unity ارائه می‌شود، اما یک دانش‌آموز می‌تواند هرچیزی که می‌خواهد را از این دوره برای هر پلتفرم توسعه‌ی بازی ویدیویی یاد بگیرد. این دوره برای بهبود مهارت‌های شما به عنوان برنامه‌نویس یا طراح بازی نیست. این دوره از زمینه‌های Blender که مربوط به توسعه بازی‌های ویدئویی نیستند، عبور می‌کند و فقط معطوف به مسائلی می‌شود که می‌خواهید یاد بگیرید.

گالری تصاویر:

 

2 thoughts on “آموزش مدل سازی سه بعدی با بلندر برای ساخت بازی در یونیتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام *

سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)