راهنمای نهایی توسعه بازی با یونیتی

ایجاد شده با همکاری فن آوری های یونیتی : برنامه نویسی c# را به وسیله این راهنمای جامع توسعه بازی های دو بعدی و سه بعدی یاد بگیرید.

آنچه در این دوره آموزشی خواهید آموخت

 • با دروس و مفاهیم ابتدایی c# آشنا بشوید، مانند متغییرها، بیانیه های “if” و آرایه ها
 • برخورد ها را تشخیص بدهید، ورودی های کاربران را دریافت نموده و برای کاربر خود انواع مختلف حرکت ایجاد نمایید.
 • قدرت های ویژه همچون شلیک چندگانه، پرتوهای لیزری، افزایش سرعت و سپر را یاد بگیرید.
 • کار با سایه ها را یاد بگیرید و به پس زمینه های بازی خود جون بدهید.
 • دُشمنانی با رفتارهای “هوش مصنوعی” ایجاد نمایید.
 • اشیاء های مختلف را جمع آوری و نابود نمایید.
 • جلوه های صوتی، موسیقی پس زمینه و افکت های particle ایجاد نمایید.
 • سرویس خدمات همکاری تیم یونیتی را فعال و استفاده نمایید.
 • به موتور یونیتی رجوع کرده و با ویژگی های منحصر به فردی همچون asset store آشنا بشوید.
 • بازی خود را به سادگی برای بیش از ۲۰ پلتفرم وب یا موبایل راه اندازی نمایید.

توضیحات

این دوره توسط شرکت Unity Technologies مجاز و ساخته شده است.

اگر علاقه مند به توسعه بازی های شگفت انگیز، بازی های با کیفیت تجاری که قابل پخش در انواع مختلف سیستم عامل ها می باشند هستید، بدونید که شما به جای درستی اومدید. این دوره یونیتی، تنها دوره ای می باشد که توسط خود تیم شرکت یونیتی در سایت udemy تایید شده. چه راهی بهتر از دوره تایید شده توسط خود یونیتی برای یادگیری توسعه بازی وجود دارد؟ راهنمای نهایی توسعه بازی با یونیتی شما را با موتور یونیتی و اصول برنامه نویسی C# آشنا می سازد این دوره سپس وارد مسائل ساخت بازی های دو بعدی و سه بعدی می شود. شما خیلی زود یاد خواهید گرفت چگونه بازی های خود را از دیگر بازی ها به وسیله ویژگی های یونیتی جدا کرده، امکاناتی از جمله سیستم انیمیشن سازی و افکت های اثرات پس از پردازشی که وجود دارد.

در این دوره یونیتی، یاد خواهید گرفت :

 • یادگیری مفاهیم C# از جمله متغییرها و بیانیه های if
 • برخورد ها را تشخیص بدهید، ورودی های کاربران را دریافت نموده و برای کاربر خود انواع مختلف حرکت ایجاد نمایید.
 • قدرت های ویژه همچون شلیک چندگانه، پرتوهای لیزری، افزایش سرعت و سپر را یاد بگیرید.
 • کار با سایه ها را یاد بگیرید و به پس زمینه های بازی خود جون بدهید.
 • دُشمنانی با رفتارهای “هوش مصنوعی” ایجاد نمایید.
 • اشیاء های مختلف را جمع آوری و نابود نمایید.
 • جلوه های صوتی، موسیقی پس زمینه و افکت های particle ایجاد نمایید.
 • سرویس خدمات همکاری تیم یونیتی را فعال و استفاده نمایید.
 • به موتور یونیتی رجوع کرده و با ویژگی های منحصر به فردی همچون asset store آشنا بشوید.
 • بازی خود را به سادگی برای بیش از ۲۰ پلتفرم وب یا موبایل راه اندازی نمایید.
 • و بیشتر!

این دوره یونیتی همچنین شامل بیش از ۳۰ چالش تعاملی است که در آن شما می توانید دانش خود را با مفاهیمی که آموخته اید مورد بررسی قرار بدهید. این چالش ها به شما کمک می کند تا دو بازی با کیفیت تجاری بسازید: یک بازی تیراندازی دو بعدی کهکشانی به همراه جلوه های سینمایی زیبا و یک بازی اول شخص سه بعدی. به آثار هنری و ساخته دستی که در این دوره استفاده شده است دسترسی پیدا نموده و به بازی های خود ویژگی های پیچیده اضافه نمایید. به طوری که دیگران احساس کنند چندین سال است که شما برنامه نویسی می نمایید.

چرا توسعه بازی با یونیتی را باید یاد گرفت؟

صنعت بازی یک صنعت جهانی ۱۰۰ بیلیونی می باشد. تا سال ۲۰۲۰، این تعداد انتظار می رود که نزدیک به ۱۲۰ میلیارد دلار باشد. از آنجایی که یونیتی به عنوان گسترده ترین موتور برای توسعه بازی ها در سیستم عامل های مختلف شناخته می گردد. هیچوقت زمانی بهتر برای ورود به این عرصه وجود نخواهد داشت. در همین حین یاد خواهید گرفت چه کارها و بازی هایی می توانید با زبان c# در یونیتی بسازید و همچنین از محدودیت های آن آگاه خواهید شد. توسعه بازی یک سرگرمی عالی است، به شما این امکان را می دهد که یک مهارت جدید را بیاموزید و بازی های ساخته شده توسط خودتان را با خانواده و دوستانتان بازی کنید. همچنین یک حرفه ای هیجان انگیز و پرطرفدار محصوب می شود، که در آن بسیاری از توسعه دهندگان موفق، از جمله خود من، پایه های توسعه بازی را از طریق دوره هایی مانند همین دوره فرا گرفتیم، و نه در محیط های معمول کلاس های موجود. هر بازی عالی می بایست از یک جایی شروع بشود، پس چرا شما آن را انجام ندهید؟ در حالی که اغلب مردم برنامه نویسی و یا ساخت بازی را ترسناک می بینند، این دوره یونیتی با روش آموزش منحصر به فردی که دارد، به شما امکان می دهد درک کاملی از مفاهیم در حین ساخت بازی های خود داشته باشید. با تشکر از جامعه یونیتی، شما قادر خواهید بود با دیگر توسعه دهندگان ارتباط برقرار کنید، برای ساخت پروژه های جدید با یکدیگر همکاری نموده و بازی های فوق العاده ای بسازید!

چرا باید از من یاد بگیرید؟

این اولین و تنها دوره ی بازی سازی یونیتی است که تیم Unity Technologies در Udemy همکاری داشته است. انجایی که یادگیری کدنویسی می تواند کمی دلهره آور باشد، تیم unity technologies می خواست دوره ای ایجاد بشه که تا توسعه دهندگان جدید بتوانند به راحتی به محیط یونیتی قدم برداشته و شروع به ساخت بازی های مختلف نمایند. من اعتقاد دارم بهترین روش برای یادگیری کدنویسی، انجام دادن آن است. بنابراین، این یک سری بسیار تعاملی است که قرار نیست جواب ها مستقیماً به شما داده شوند. چالش های بسیار خاصی درون این دوره یونیتی گذاشته شدند تا هم بتوانید خودتون به تنهایی شروع به کدنویسی کرده و همچنین قانون و منطق کدنویسی های مختلف رو نیز یاد بگیرید. به عنوان یک مهندس نرم افزار خودمختار، متوجه شدم که هیچ آموزشی ویدیویی با کیفیت بالا وجود ندارد که به مبتدیان اجازه بدهد تا حقیقتا مفاهیم مورد نیاز برای توسعه بازی را درک کنند. برای اصلاح این موضوع، من مجموعه ی ویدیویی خود را که بر روی بازی یونیتی متمرکز شده بود در یوتیوب ایجاد نمودم، جایی که این فرصت رو داشتم تا به هزاران نفر کمک کرده تا بتوانند در عرصه بازی سازی پیشرفت نموده و از انجام آن لذت ببرند.

من از نسخه آزمایشی اولیه یعنی ۲٫۶ در حال کار کردن با برنامه unity هستم و حتی یک کتاب برای unity 3 نیز نوشته ام.از زمان آغاز کار من در توسعه نرم افزار، به اندازه کافی خوش وقت بوده ام تا برای شرکت هایی مثل cartoon network, adult swim و یک سری شرکت دیگه، بازی تهیه بکنم. من همچنین برنامه های شرکت افزوده بسیاری نیز برای جاهایی مثل coca-cola,ge و thyssenkrupp ایجاد نموده ام. تدریس همیشه یکی از علایق من بوده است، و امیدوارم این علاقه رو در طول این دوره مشاهده بفرمایید.

پس از اتمام این دوره یونیتی، شما می توانید مفاهیم اساسی برنامه نویسی C# را درک نموده و و در ادامه قادر خواهید بود بازی های دو بعدی و سه بعدی خود را ایجاد نمایید. شما همچنین با دانستن جدیدترین و بزرگترین تکنیک های توسعه بازی احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهید کرد که در آینده به زندگی حرفه ای شما کمکی شایان خواهد نمود.

مخاطب این دوره چه کسی است؟

 • دانش آموز ایده آل برای این دوره کسی است که علاقه مند به توسعه ی بازی با Unity و C# است و به دنبال یک درس مبتنی بر پروژه می باشد.
 • افراد علاقه مند به توسعه بازی های تجاری دو بعدی و سه بعدی به صورت حرفه ای یا به عنوان یک سرگرمی.
 • هرکسی که به دنبال بهترین روش برای کدنویسی می گردد، همچون مدیریت پروژه و گردش کار و توسعه مطلوب که برای توسعه یک بازی امری ضروری می باشد.
 • این دوره برای کسی که یک توسعه دهنده پیشرفته می باشد، نیست. این دوره همچنین برای افرادی که نمی خواهند کدنویسی یاد بگیرند نیز نمی باشد، زیرا قرار است با اصول اولیه برنامه نویسی c# آشنا بشویم.

الزامات

 • هیچ نیازی به دانش برنامه نویسی و یا تجربه با برنامه یونیتی نمی باشد. اگر قبلاً با c# یا برنامه یونیتی کار کرده باشید هم باز این دوره می تونه به شما کمک کنه تا توانایی ها و دانش خود در برنامه نویسی را بالا ببرید.
 • در این دوره، من بهتون یاد می دم چطور یونیتی رو روی کامپیوترهای خود نصب و راه اندازی نمایید. نصب کردن درست برنامه می تونه در آینده به شما کمک فراوانی نماید.
 • یک درک اولیه از ریاضیات (نظم عملیات، اضافه کردن، تفریق، ضرب)، درک شما از یک سری از منطق های کدنویسی را افزایش می دهد.
 • قبل از شروع این دوره، شما باید با جستجو در وب آشنا باشید.

لینک های دانلود

The Ultimate Guide to Game Development with Unity

زبان: English
حجم فایل:  GB
تعداد درس: ۱۶۷ Lectures
زمان: ۱۳ hours
سطح: مبتدی
کیفیت: ۷۲۰
لینک منبع: https://www.udemy.com/the-ultimate-guide-to-game-development-with-unityفقط اعضاء امکان دانلود از سایت را دارند. عضویت

اگر عضو هستید لطفا وارد حساب کاربری شوید. ورود به حساب کاربری

5 thoughts on “راهنمای نهایی توسعه بازی با یونیتی

 1. سلام. بنده حدود ۸ ساله که به طور حرفه ای برنامه نویسی سی شارپ انجام میدم. با توجه به اینکه شما گفتین “این دوره برای کسی که یک توسعه دهنده پیشرفته می باشد، نیست” پیشنهاد شما برای بنده چیه؟ در ضمن من اصلا با یونیتی کار نکرده ام.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام *

سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما :)